Pojazd dostawczy

Zwany również busem, występujący z zabudową stałą, lub w postaci plandeki. W zależności od konstrukcji mogący zabrać do 12 palet euro oraz półtorej tony ładunku. Możliwe jest także dodatkowe wyposażenie w postaci windy samozaładowczej, czy też wózka paletowego.

 

 

Długość:

4,2 - 4,8 m

Szerokość:

2,0 - 2,45 m

Wysokość:

2,0 - 2,5 m

Ładowność:

do 1,5 t

Kubatura:

do 29,4 m3

Samochód ciężarowy

W środowisku transportowym określany także mianem solówki. Podobnie jak bus, występuje w zabudowie stałej, lub z plandeką i może posiadać ułatwiającą załadunek oraz rozładunek windę oraz wózek paletowy. Jest w stanie przewieźć do 22 palet euro i w zależności od przeznaczenia, nawet kilkanaście ton ładunku.

Długość:

5,2 - 8,8 m

Szerokość:

2,2 - 2,45 m

Wysokość:

2,2 - 2,6 m
(3,0 m MEGA)

Ładowność:

do 15 t

Kubatura:

do 56 m3

Samochód ciężarowy + przyczepa

Przyczepa jest w stanie niemalże podwoić możliwości załadunkowe samochodu ciężarowego, jeżeli chodzi o powierzchnię ładunku. Taka konfiguracja, zwana również zestawem przestrzennym, lub tandemem, zabrać może nawet 38 palet euro.

Długość:

15,4 m (2x 7,7 m)

Szerokość:

2,45 m

Wysokość:

2,7 m
(3,0 m MEGA)

Ładowność:

do 24 t

Kubatura:

do 120 m3

Naczepa standard – firanka / plandeka

Ciągnik przystosowany jest do poruszania się z naczepą. Standardowa naczepa może zabrać 33 palety euro przy maksymalnej wadze ładunku do 24 ton. Występuje także w odmianie nazywanej megą, która to przewieźć może ładunek o wysokości do 3 metrów.

Długość:

13,6 m

Szerokość:

2,45 m

Wysokość:

2,7 m
(3,0 m MEGA)

Ładowność:

24 t

Kubatura:

89,9 m3(99,9 m3 MEGA)

Naczepa chłodnia

Naczepa nazywana również mroźnią, dzięki odpowiedniej izolacji oraz wyposażeniu w agregat chłodniczy, wykorzystywana jest głównie do przewozu towarów świeżych, szybko psujących się oraz wymagających zachowania określonej temperatury takich jak artykuły spożywcze, czy leki.

Długość:

13,6 m

Szerokość:

2,45 m

Wysokość:

2,7 m

Ładowność:

22 t

Kubatura:

89,9 m3

Naczepa odkryta – platforma

Ciągnik przystosowany jest do poruszania się z naczepą.  Naczepa odkryta z burtami może bez problemu przewieźć 33 palety euro tak samo jak standardowa firanka. Z uwagi na odkrytą przestrzeń, wraz z odpowiednimi zezwoleniami, wykorzystywana jest także do przewozu większych ładunków pod kątem wymiarów oraz ciężaru.

Długość:

13,6 m

Szerokość:

2,5 m

Wysokość:

od podłoża 1,3 m
(0,8 m MEGA)

Ładowność:

25 t

Naczepa niskopodwoziowa

Naczepa przystosowana do przejazdów, w przypadku których, naciski osi wraz z ładunkiem lub bez ładunku są większe od dopuszczalnych, lub przewidzianych dla danej drogi w przepisach o drogach publicznych. Specyfikacja naczepy wraz z odpowiednimi zezwoleniami pozwala na przewóz towarów ciężkich oraz których wymiary wykraczają poza standardowy zakres.

 

Naczepa w zależności od specyfikacji, przystosowana do przewozów o wymiarach całkowitych przekraczających:

Długość:

od 16,5 m

Szerokość:

od 2,55 m

Wysokość:

od 4,00 m

Wywrotka

Występuje w postaci samochodu ciężarowego, lub jako naczepa w zestawie z ciągnikiem siodłowym w zabudowie aluminiowej, lub stalowej. Pojazd przystosowany jest do przewozu towarów sypkich, takich jak ziemia, piasek czy gruz.

Ładowność:

do 29 t

Kubatura:

do 80 m3

Transport i spedycja towarów

Odkryj innowacje w transporcie.

To prawda, że w Envio Group korzystamy z nowoczesnych pojazdów, które wyróżniają się niezawodnością, odpowiednią prędkością i sprawnym działaniem. Ponadto w poszczególnych samochodach można znaleźć wiele nowoczesnych rozwiązań, które znacznie przyspieszają transport towarów i wpływają na ich bezpieczeństwo, na przykład windy samozaładowcze, wózki paletowe czy specjalne chłodnie. Dzięki temu osoby korzystające z naszych usług przewozów tirem zyskują pewność, że transport ładunków przebiegnie bez żadnych komplikacji i dotrze we wskazane miejsce o czasie.

Bezpieczny transport towarów na trasach międzynarodowych i krajowych

Oprócz tego dbamy o regularne kontrole wykorzystywanych do przewozu pojazdów. W efekcie możemy wykryć ewentualne nieprawidłowości przed wyruszeniem w drogę i tym samym zapobiec niebezpiecznym sytuacjom oraz opóźnieniom. Warto przy tym wspomnieć, że jeśli chodzi o transport tirem, zwracamy także szczególną uwagę na wielkość załadunku. Okazuje się bowiem, że zbyt duże obciążenie pojazdu mogłoby spowodować niespodziewane usterki i tym samym uszkodzenia przewożonych towarów.

Przewozy tirem z zachowaniem najwyższych standardów

Specjalizując się m.in. w spedycji tirami, Envio Group dysponuje różnorodną flotą pojazdów dostosowanych do rozmaitych potrzeb transportowych. Posiadamy pojazdy dostawcze z zabudową stałą lub w postaci plandeki, samochody ciężarowe tzw. solówki, jak i z przyczepami. Usługi realizujemy z wykorzystaniem naczep standardowych oraz niskopodwoziowych, naczep chłodni, platform, a także wywrotek. Dzięki rozbudowanej flocie pojazdów jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym zleceniom z zakresu spedycji tirem. Nasz zespół doświadczonych kierowców oraz profesjonalny personel logistyczny gwarantują, że każdy przewóz tirem odbywa się sprawnie, bezpiecznie i z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych.

Zobacz ładunki

Bezpłatna konsultacja

Dobieramy rozwiązania do Twoich potrzeb. Podaj numer telefonu poniżej, a nasz konsultant zrobi to dla Ciebie.

Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu. Wyrażenie zgody jest wymagane. Dziękujemy! Wkrótce na podany numer zadzwoni konsultant.

Newsletter

Zapisz się do newslettera!

Otrzymuj informacje o najważniejszych wydarzeniach, promocjach oraz unikalnych ofertach.