Dla zapewnienia bezpieczeństwa w transporcie lądowym wyjątkowo ważne jest przestrzeganie postanowień umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu towarów niebezpiecznych. Co do zasady, konwencja ADR ma na celu znaczne ograniczenie ryzyka powstania wypadków oraz rozmiaru ewentualnych szkód. Dzięki stworzonym w umowie przepisom możliwe stało się usystematyzowanie przewozu materiałów niebezpiecznych oraz określenie, jak prawidłowo należy to wykonywać za pomocą pojazdów do przewozu niektórych towarów generujących poważne zagrożenia.
Przewóz towarów ponadnormatywnych wiąże się z koniecznością organizacji transportu specjalistycznego. Nakłada on na przewoźnika obowiązek dostosowania się do zasad i wymogów uwzględniających specyfikę i właściwości przewożonych produktów. Obejmują one wybór odpowiedniego pojazdu, zapewnienie bezpieczeństwa i optymalnych warunków w przestrzeni ładunkowej, a także staranne zaplanowanie trasy przejazdu. Czym jest transport specjalny? Kiedy należy go zastosować? W dzisiejszym wpisie opowiemy o transporcie ładunków niestandardowych i jego rodzajach, a także wyjaśnimy kwestie związane...
Aby powstrzymać zmiany klimatyczne i uniezależnić się od importu energii z Rosji, państwa europejskie chcą wznieść ekspansję odnawialnych źródeł energii na nowy poziom. By to osiągnąć, planowany jest między innymi szybszy rozwój lądowej energetyki wiatrowej. Po katastrofie reaktora w Fukushimie zwiększa się ilość turbin wiatrowych w Unii Europejskiej.
Mimo, że kontenery w transporcie stosowane są dopiero od początku XX wieku, dziś trudno wyobrazić sobie bez nich nowoczesną logistykę. Choć przez wiele osób kojarzone są głównie z morskimi trasami transkontynentalnymi, często używa się ich również na lądzie. Są praktyczne i pozwalają na bezpieczny przewóz materiałów i towarów o różnorodnym przeznaczeniu.
Przewozy świeżych warzyw i owoców to prawdziwe wyzwanie logistyczne. Różnorodność gatunków oraz pochodzenie z różnych zbiorów implikują konieczność stosowania odpowiednich metod chłodzenia. Transport owoców i warzyw wymaga zapewnienia im właściwej wilgotności, światła oraz temperatury przechowywania. Jak poprawnie go wykonywać? Wyjaśniamy w dzisiejszym artykule!
Unikalna wiedza branżowa pozwala spedytorowi przewidywać potencjalne ryzyka związane z transportem spedycyjnym. Dzięki temu możliwe jest skuteczne unikanie punktów zapalnych i zapobieganie sytuacjom kryzysowym, odczuwalnym jeszcze silniej w kontekście współpracy międzynarodowej. Zaawansowane zrozumienie branży transportowej umożliwia spedycyjnej firmie świadczenie usług na najwyższym poziomie, zwiększając bezpieczeństwo ładunków oraz pewność udanej dla zleceniodawcy transakcji.
Transport drogowy w Unii Europejskiej odgrywa zasadniczą rolę w przewozie towarów, będąc nie tylko fundamentem efektywnej spedycji, ale także istotnym czynnikiem wpływającym na dynamiczny rozwój handlu i przemysłu. W kontekście transportu drogowego w UE, Polska wyróżnia się jako lider w zakresie ilości tonokilometrów oraz ton przewiezionych towarów, co podkreśla jej strategiczną pozycję w europejskim systemie transportowym.
Transport substancji chemicznych jest kluczowy dla wielu sektorów przemysłu, a jego właściwa realizacja ma ogromne znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i efektywności operacyjnej. W Polsce i na świecie przewóz chemikaliów jest ściśle regulowany, wymagając od firm transportowych nie tylko znajomości przepisów, ale też stosowania specjalistycznych metod i narzędzi. W tym artykule przyjrzymy się kluczowym aspektom związanym z transportem chemii, aby lepiej zrozumieć, jakie wyzwania i wymagania stoją przed tym sektorem.
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas odpoczynku w domach, ale także dni, w których transport ciężarowy jest bardzo ograniczony. Kierowcy pojazdów powyżej 12 ton muszą przestrzegać restrykcyjnych przepisów określających możliwość i czas jazdy ciężarówek. Jaki jest cel zakazu ruchu dla ciężarówek i kogo obowiązują zakazy?
Każdego roku, poprzez szereg statystyk, można zaobserwować wzrost poziomu bezpieczeństwa na drogach krajowych i międzynarodowych. Spowodowane jest to głównie poprawą stanu dróg oraz znacznie bardziej przemyślaną organizacją ruchu. Sporą cegiełkę dołożyła w tej kwestii również najnowsza technologia stosowana w pojazdach. W ostatnich latach jej rozwój stał się priorytetem dla większości przewoźników realizujących transporty międzynarodowe.

Bezpłatna konsultacja

Dobieramy rozwiązania do Twoich potrzeb. Podaj numer telefonu poniżej, a nasz konsultant zrobi to dla Ciebie.

Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu. Wyrażenie zgody jest wymagane. Dziękujemy! Wkrótce na podany numer zadzwoni konsultant.

Newsletter

Zapisz się do newslettera!

Otrzymuj informacje o najważniejszych wydarzeniach, promocjach oraz unikalnych ofertach.