Ładunki chłodnicze

Krajowy i międzynarodowy transport żywności

Ładunki chłodnicze

Krajowy i międzynarodowy transport żywności

Realizujemy usługi z zakresu transportu chłodniczego w temperaturach kontrolowanych. Do wszystkich zleceń podchodzimy z wielką uwagą i dbałością o szczegóły. Wiemy, że przewóz ładunków chłodniczych musi być dokładnie zaplanowany i zrealizowany.

Doskonale znamy specyfikę transportu produktów świeżych i na przestrzeni lat wypracowaliśmy restrykcyjne normy pracy, wykorzystując przy tym profesjonalne pojazdy chłodnicze. Prowadzony przez nas transport chłodniczy międzynarodowy i krajowy jest gwarancją odpowiedniego zabezpieczenia i wsparcia logistycznego. Nasi specjaliści są doświadczeni w branży środków transportu kriogenicznego, dzięki czemu powierzone im zlecenia zawsze są realizowane terminowo i w bezpiecznych warunkach. W odpowiednio niskiej temperaturze przewozimy mrożone produkty spożywcze o łącznej masie do 3,5 tony.

Czym powinien wyróżniać się sprawny transport chłodniczy międzynarodowy i krajowy?

To prawda, że ładunki chłodnicze nie należą do towarów, które są łatwe w transporcie. Okazuje się bowiem, że oprócz utrzymania odpowiednich temperatur, niezależnie od panującej na zewnątrz pogody, spedycja i transport żywności podlegają również restrykcyjnym normom sanitarnym. Niesprostanie wszystkim zasadom bardzo często oznacza z kolei poważne opóźnienia w dostawie oraz uszkodzenia niektórych produktów ze względu na nieodpowiednie warunki lub zbyt długi czas przewozu. Z tego też powodu w Envio Group wykorzystujemy przy transporcie żywności cysterny spożywcze, które wyróżniają się niezawodnością i spełniają przy tym wszystkie podane normy.

Oprócz tego oferowany przez nas transport chłodniczy cechuje się krótkim czasem dostawy oraz brakiem różnego rodzaju opóźnień. Wiemy, że w przypadku żywności transport w chłodni znacznie wydłuża jej przydatność do spożycia, ale im będzie on dłuższy, tym szybciej jakość poszczególnych produktów może ulec pogorszeniu. Dlatego też jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami i dzięki dobrej organizacji pracy zapewniamy im terminowość. Jako partner w logistyce i spedycji staramy się wzajemnie przystosować wszelkie czynniki wynikające z transportu towarów, tak aby zapewniać nieprzerwane dostawy żywnościowe. Inwestując w rozwój transportu chłodniczego wyposażyliśmy naszą flotę w pojazdy izotermiczne, chłodnicze z własnym agregatem sprężynowym oraz lodownie. Wewnątrz każdej z naczep zapewniamy odpowiednią wilgotność, która w przewozie towarów jest niezbędnym czynnikiem do utrzymania prawidłowego stanu żywności, szczególnie owoców i warzyw.

Restrykcyjne wymogi względem transportu kriogenicznego

Transport chłodniczy krajowy i międzynarodowy mrożonek i szybko psującej się żywności obarczony jest konkretnymi obowiązkami ze strony przepisów prawnych. Przewóz jedzenia i leków wymaga specjalistycznego zabezpieczenia i zapewnienia optymalnych warunków podczas magazynowania w naczepach. Pojazdy wykorzystywane w tym celu muszą posiadać system monitorowania zapewniający transport w kontrolowanej temperaturze. Panujące w chłodniach wartości powinny być zapisywane, dzięki czemu zarówno przewoźnik, jak i zleceniodawca będą mieć pewność co do jakości warunków przechowywania towaru.

Zagłębiając się w transport towarów wymagających specjalistycznego zaplecza, należy zwrócić szczególną uwagę na zezwolenia. Każdy pojazd przed dopuszczeniem do przewozu szybko psujących się towarów musi zostać zatwierdzony przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny, a w przypadku planowanego przewozu mięsa, także zarejestrowany przez Główny Inspektorat Weterynaryjny. Dodatkowo kierowcy pracujący w transporcie produktów spożywczych muszą przejść badania i uzyskać książeczkę sanepidowską, będącą potwierdzeniem bezpieczeństwa kontaktu pracownika z żywnością.

Profesjonalny transport chłodniczy żywności

Transport żywności, wymagający zachowania określonych warunków temperaturowych, przewożony jest specjalnie wyposażonymi pojazdami chłodniczymi. Dzięki temu żywność nie traci właściwości konsumpcyjnych, nie ulega zmianie i uszkodzeniom. Specjalizujemy się w transporcie zarówno krajowym, jak i międzynarodowym.

Skontaktuj się z nami, a chętnie przygotujemy indywidualną ofertę dla Twojej firmy. Wiemy, że kiedy potrzebujesz pomocy przy transporcie chłodniczym to liczysz, że będzie on na czas i bez uszkodzeń, dlatego nasi spedytorzy i kierowcy zrobią wszystko, aby wykonać zlecenie zgodnie z najwyższymi standardami obsługi. W celu zapewnienia najwyższej jakości przewozów i zadowolenia, zapraszamy do skorzystania z usługi z zakresu doradztwa. Nasi specjaliści pomogą w dopasowaniu optymalnego wyboru i odpowiedzą na pytania dotyczące współpracy w krajowym i międzynarodowym transporcie chłodniczym.

Zobacz flotę

Bezpłatna konsultacja

Dobieramy rozwiązania do Twoich potrzeb. Podaj numer telefonu poniżej, a nasz konsultant zrobi to dla Ciebie.

Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu. Wyrażenie zgody jest wymagane. Dziękujemy! Wkrótce na podany numer zadzwoni konsultant.

Newsletter

Zapisz się do newslettera!

Otrzymuj informacje o najważniejszych wydarzeniach, promocjach oraz unikalnych ofertach.