Ładunki ciężkie

Ponadgabarytowe / Ponadnormatywne / HDS

Ładunki ciężkie

Ponadgabarytowe / Ponadnormatywne / HDS

Zależy nam, aby Twoja firma mogła się rozwijać. Przeprowadzimy dla Ciebie transport ponadgabarytowy i pomożemy Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu – formalności i organizację bierzemy na siebie.

Mamy doświadczenie w przewożeniu ładunków przekraczających swoimi wymiarami i wagą dopuszczalne wielkości, określone w przepisach ruchu drogowego – np. transport maszyn rolniczych.

Transport gabarytowy realizujemy dla zestawów, które razem z ładunkiem przekraczają:

  • Masę 42 tony,
  • Długość 16,5 metra,
  • Wysokość 4 metry,
  • Szerokość 2,55 metra.

Czym jest transport ładunków ponadgabarytowych?

Transport ładunków ponadgabarytowych bardzo często uważa się jeden z najtrudniejszych rodzajów przewozu. Wynika to z faktu, że wiąże się on z licznymi wyzwaniami logistycznymi i organizacyjnymi. Polega on na transporcie towarów lub ładunków, które swoją wagą lub wymiarami wykraczają poza przyjęte przepisy. Z tego też powodu takie przejazdy wymagają specjalnego zezwolenia. Organizacja takiego transportu najczęściej wymaga jednak także specjalnego planowania, jak również i towarzyszenia pojazdów uprzywilejowanych lub technicznego zabezpieczenia trasy. Może być także konieczność modyfikacji infrastruktury drogowej, jak np. tymczasowe demontaże sygnalizacji świetlnej czy znaków drogowych, aby umożliwić przewóz ładunków ponadgabarytowych.

Podczas organizowania przewozów ładunków ponadgabarytowych należy uwzględnić wiele czynników – m.in. koszty. Cena transportu dużych gabarytów jest zwykle znacznie wyższa od normatywnego. Sam proces wymaga natomiast stosowania się do szczegółowych przepisów prawa drogowego, które różnią się w zależności od kraju czy regionu.

Transport ponadnormatywny musi być odpowiednio zaplanowany, nie tylko po to, aby zapobiec ryzyku powstania szkód i strat finansowych, ale także w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Z tego powodu niezwykle ważne jest przewidywanie niebezpiecznych sytuacji i przygotowanie odpowiedniego planu działania.

Usługi przewoźnika Envio – transport nienormatywny z pełnym zakresem pilotażu

W naszej firmie dbamy o to, aby wnioski dotyczące transportów wielkogabarytowych zawierały wszystkie niezbędne informacje i tym samym przyspieszały uzyskanie stosowanego zezwolenia. Ponadto zapewniamy pilotaż, dzięki któremu można uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze i znacznie przyspieszyć przewóz towarów ponadgabarytowych. W ramach naszej oferty klienci mogą skorzystać m.in. z usług profesjonalnego pilota lub policji.

Wybór naszych usług transportowych wiąże się z wieloma korzyściami. Decydując się na transport wielkogabarytowy, klienci zyskują pewność co do terminu dostawy i braku jakichkolwiek uszkodzeń ładunku. Dzięki temu, że starannie planujemy trasy przejazdu po drogach publicznych, jesteśmy w stanie unikać trudnych miejsc, które mogłyby opóźnić cały transport. Dlatego też sprawdzamy wysokość poszczególnych słupów oraz mostów, a także liczbę i wymiary rond lub ostrych zakrętów. Ponadto jeśli chodzi o transport ponadgabarytowy dotyczący przewozu bardzo ciężkich ładunków czy maszyn, zapewniamy transport niskopodwoziowy z obniżonym pokładem ładunkowym.

Wszechstronność działań naszej spedycji ponadnormatywnej sprawia, że jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Transport ciężki z HDS – na czym polega i kiedy warto go wybrać?

Transport ponadgabarytowy drogowy z HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy) cieszy się dużym uznaniem osób, którym zależy na sprawnym przewozie ładunków wymagających rozwiązań samo rozładowczych lub na przyspieszeniu prac związanych z budownictwem. Dzieje się tak, ponieważ środek transportu wyposażony w HDS bardzo dobrze sprawdza się w sytuacjach, w których potrzebny jest wysięgnik. Z tego też powodu oferowane z tym pojazdem często wiążą się z przewozem kontenerów, palet czy wszelkiego rodzaju maszyn, pozwalając na ich wygodne zapakowanie oraz dostarczenie we wskazane miejsce. Wysokiej jakości usługi HDS umożliwiają szybszy przewóz gabarytów o różnej specyfice w tym także materiałów lub towarów wyróżniających się większą masą czy nietypowymi wymiarami, które znacznie utrudniają ręczny załadunek i rozładunek.

Bezpieczne i terminowa spedycja ponadgabarytowa

Usługi przejazdów pojazdem nienormatywnym prowadzimy za pomocą specjalnych środków transportowych, często z wykorzystaniem naczep modułowych oraz odpowiednich urządzeń ładunkowych. Jako doświadczona firma doskonale znamy zarówno polskie przepisy, jak i te zagraniczne, a nasz zespół pojazdów jest w pełni sprawny i odpowiednio wyposażony, aby zapewnić bezpieczny i terminowy transport wielkogabarytowy.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i zleć nam transport HDS, a my stworzymy dla Ciebie indywidualną ofertę, uwzględniając charakter Twojego biznesu!

Zobacz flotę

Bezpłatna konsultacja

Dobieramy rozwiązania do Twoich potrzeb. Podaj numer telefonu poniżej, a nasz konsultant zrobi to dla Ciebie.

Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu. Wyrażenie zgody jest wymagane. Dziękujemy! Wkrótce na podany numer zadzwoni konsultant.

Newsletter

Zapisz się do newslettera!

Otrzymuj informacje o najważniejszych wydarzeniach, promocjach oraz unikalnych ofertach.