Ładunki niebezpieczne

Transport ADR / Przewóz produktów chemicznych

Ładunki niebezpieczne

Transport ADR / Przewóz produktów chemicznych

Przewóz ADR dotyczy towarów niebezpiecznych, między innymi przedmiotów wybuchowych, substancji trujących, zapalnych, zakaźnych, promieniotwórczych i żrących. Transport tego typu ładunków jest dopuszczony tylko w warunkach określonych specjalnymi przepisami.

Przewóz towarów niebezpiecznych jest najczęściej związany z przemysłem lub motoryzacją. Zgodnie z przepisami, ładunki klasyfikowane są za pomocą specjalnych kodów.

Jak organizujemy transport towarów niebezpiecznych?

Zanim przystąpimy do realizacji zlecenia, dokładnie zapoznamy się z Twoimi potrzebami i przygotujemy indywidualną ofertę. Dobierzemy środek transportu, a następnie na czas i bez uszkodzeń zawieziemy ładunek do celu.

Nigdy nie zostawiamy naszych klientów bez pomocy. Prowadzimy kompleksowe doradztwo, a nasi spedytorzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie. 

O czym należy pamiętać, decydując się na przewóz towarów niebezpiecznych?

Osoby doświadczone w przewozach różnego rodzaju towarów wiedzą, że transport ADR, czyli transport zgodny z międzynarodową konwencją określającą zasady drogowego przewozu towarów niebezpiecznych, powinien cechować się spełnieniem wszystkich określonych prawnie norm i odpowiednim oznakowaniem pojazdów. W praktyce funkcję oznakowania pełnią najczęściej specjalne nalepki informujące o tym, jakie ładunki ADR przewozimy. Warto przy tym wspomnieć, że transport ładunków niebezpiecznych jest podzielony na klasy, które zależą od tego, jakie materiały przewozimy. Najczęściej przewóz ADR to transport materiałów wybuchowych, żrących, zakaźnych, promieniotwórczych czy samozapalnych.

Transport materiałów niebezpiecznych, a wszelkie zezwolenia

Oprócz tego należy pamiętać, że przewóz towarów niebezpiecznych okazuje się dozwolony tylko w przypadku użycia spełniających przepisy pojazdów i zatrudnienia odpowiednio wykwalifikowanych kierowców. Dlatego też w Envio Group nasi kierowcy wyróżniają się dużym doświadczeniem oraz wiedzą, która pozwala im w prawidłowy sposób reagować w przypadku wystąpienia różnych niebezpiecznych sytuacji. Ponadto jeśli chodzi o transport, cysterny chemiczne, z których korzystamy, charakteryzują się wytrzymałością i poprawnym przygotowaniem do przewozu, dzięki czemu transport towarów niebezpiecznych odbywa się zgodnie z normami bezpieczeństwa.

Potrzebujesz transportu materiałów niebezpiecznych ADR? Zachęcamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i stworzymy ofertę uwzględniającą charakter Twojego biznesu.

Zobacz flotę

Bezpłatna konsultacja

Dobieramy rozwiązania do Twoich potrzeb. Podaj numer telefonu poniżej, a nasz konsultant zrobi to dla Ciebie.

Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu. Wyrażenie zgody jest wymagane. Dziękujemy! Wkrótce na podany numer zadzwoni konsultant.

Newsletter

Zapisz się do newslettera!

Otrzymuj informacje o najważniejszych wydarzeniach, promocjach oraz unikalnych ofertach.