Ładunki niebezpieczne

Transport ADR / Przewóz produktów chemicznych

Ładunki niebezpieczne

Transport ADR / Przewóz produktów chemicznych

Przewóz ADR dotyczy towarów niebezpiecznych, między innymi przedmiotów wybuchowych, substancji trujących, zapalnych, zakaźnych, promieniotwórczych i żrących. Transport ADR tego typu ładunków jest dopuszczony tylko w warunkach określonych specjalnymi przepisami.

Przewóz materiałów i towarów niebezpiecznych przez firmę transportową ADR w transporcie drogowym jest najczęściej związany z przemysłem lub motoryzacją. Zgodnie z przepisami, ładunki klasyfikowane są za pomocą specjalnych kodów.

Jak organizujemy transport ADR towarów niebezpiecznych?

Zanim przystąpimy do realizacji zlecenia na transport towarów lub substancji niebezpiecznych ADR, dokładnie zapoznamy się z Twoimi potrzebami i przygotujemy indywidualną ofertę. Dobierzemy środek transportu, a następnie na czas i bez uszkodzeń zawieziemy ładunek do celu.

Nigdy nie zostawiamy naszych klientów bez pomocy. Prowadzimy kompleksowe doradztwo, a nasi spedytorzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie dotyczące przepisów ADR w transporcie drogowym czy organizacji przewozu ładunków specjalnych i niebezpiecznych.

O czym należy pamiętać, decydując się na przewóz ADR towarów niebezpiecznych?

Osoby doświadczone w przewozach różnego rodzaju towarów i niebezpiecznych materiałów wiedzą, że transport ADR, czyli transport zgodny z międzynarodową konwencją określającą zasady drogowego przewozu towarów niebezpiecznych, powinien cechować się spełnieniem wszystkich określonych prawnie norm i odpowiednim oznakowaniem pojazdów. W praktyce funkcję oznakowania pełnią najczęściej specjalne nalepki informujące o tym, jakie ładunki ADR przewozimy. Warto przy tym wspomnieć, że transport ładunków niebezpiecznych ADR jest podzielony na klasy, które zależą od tego, jakie materiały przewozimy. Najczęściej przewóz ADR to transport materiałów wybuchowych, żrących, zakaźnych, promieniotwórczych czy samozapalnych, a także transport baterii i przewóz akumulatorów zgodny z ADR.

Transport towarów i substancji niebezpiecznych ADR a wszelkie zezwolenia

Oprócz tego należy pamiętać, że transport międzynarodowy materiałów i odpadów niebezpiecznych ADR jest dozwolony tylko w przypadku użycia spełniających przepisy pojazdów i zatrudnienia odpowiednio wykwalifikowanych kierowców. Dlatego też w Envio Group nasi kierowcy wyróżniają się dużym doświadczeniem oraz wiedzą w zakresie ADR i przewozu materiałów niebezpiecznych, co pozwala im w prawidłowy sposób reagować w przypadku wystąpienia różnych niebezpiecznych sytuacji. Ponadto cysterny chemiczne, z których korzystamy, charakteryzują się wytrzymałością i poprawnym przygotowaniem do przewozu, dzięki czemu międzynarodowy transport drogowy materiałów i towarów niebezpiecznych ADR dla danej firmy odbywa się zgodnie z normami bezpieczeństwa.

Potrzebujesz transportu materiałów niebezpiecznych ADR? Poszukujesz firmy specjalizującej się w spedycji i usługach transportowych ADR ładunków, która profesjonalnie zorganizuje przewóz drogowy towarów niebezpiecznych ADR? Zachęcamy do kontaktu! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i stworzymy ofertę uwzględniającą charakter Twojego biznesu.

Zobacz flotę

Bezpłatna konsultacja

Dobieramy rozwiązania do Twoich potrzeb. Podaj numer telefonu poniżej, a nasz konsultant zrobi to dla Ciebie.

Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu. Wyrażenie zgody jest wymagane. Dziękujemy! Wkrótce na podany numer zadzwoni konsultant.

Newsletter

Zapisz się do newslettera!

Otrzymuj informacje o najważniejszych wydarzeniach, promocjach oraz unikalnych ofertach.